خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در موسی قلعه بر پولیس و طالبان مسلح تلفات وارد شده است

در موسی قلعه بر پولیس و طالبان مسلح تلفات وارد شده است

Jun 18, 2015 - 12:57

لشکرگاه (پژواک،٢٨ جوزا ٩٤): مسوولان امنیتی هلمند و طالبان مسلح، از وارد کردن تلفات بر یکدیگر در ولسوالی موسی قلعۀ این ولایت خبر داده اند.

پاسوال نبی جان ملاخیل قوماندان امنیه هلمند، امروز(٢٨ جوزا) به آژانس خبری پژواک گفت که ساعت ١:٠٠ شب گذشته، طالبان مسلح بر پوسته های امنیتی واقع در منطقه تعمیر جدید ولسوالی موسی قلعه، حمله کردند.

وی افزود که درین حمله یک پولیس کشته شده و سه تن دیگر شان مجروح گردیده اند. همچنین در حمله متقابل پولیس، 15 طالب مسلح کشته شده و شش تن دیگر شان زخم برداشته اند.

ملاخیل گفت که حملۀ مهاجمین به عقب زده شده و در جریان حمله، یک دکان نیز در بازار به آتش کشیده شده است.

قوماندان امنیه افزود که اوضاع امنیتی در ولسوالی کجکی، طی چند روز گذشته بهبود یافته و مناطقی را از تصرف طالبان مسلح خارج کرده اند.

از سوی دیگر؛ عمر ځواک سخنگوی والی هلمند، میگوید که طالبان مسلح، از ساختمان یک مارکیت، بر قوماندانی امنیۀ ولسوالی حملات جمعی انجام داده اند.

نامبرده به آژانس خبری پژواک گفت که درین حملات، دو پولیس کشته شده و یکتن دیگر زخم برداشته است.

به گفته ځواک؛ درین حمله تعداد زیادی از افراد مسلح کشته و زخمی شده؛ اما از تعداد دقیق آن معلومات نداشت.

یک تن از اعضای شورای اجتماعی ولسوالی موسی قلعه که از گرفتن نامش خودداری کرد، به پژواک گفت که ده ها مخالف مسلح، بر قوماندانی امنیه حمله کرده اند؛ که در نتيجه هفت پولیس کشته شده و سه پوليس دیگر مجروح گردیده اند.

به گفته وی؛ در جریان جنگ، هیچگونه کمکی به پولیس نرسیده است.

قاری یوسف احمدی سخنگوی طالبان، ادعا میکند که در حملات شب گذشته بر ولسوالی موسی قلعه، به شمول قوماندان امنیه 27 پولیس کشته شده و تمام سلاح و مهمات قوماندانی را طالبان با خود برده اند.

قابل یادآوری است که هفته گذشته نیز در نتیجۀ یک در گیری در ولسوالی موسی قلعه، 17 پولیس مربوط به ولسوالی باغران کشته شده بود.

از جانب دیگر؛ در خبرنامه دفتر مطبوعاتی قول اردوی 215 این ولایت آمده است که طی عملیاتی در ولسوالی نوزاد، 12 مخالف مسلح کشته شده و هفت تن دیگر زخم برداشته اند.

طالبان مسلح، تاکنون در مورد عملیات ولسوالی نوزاد، چیزی نگفته اند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement