خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"در موسى قلعه صدها مخالف مسلح کشته و زخمى شده اند"

"در موسى قلعه صدها مخالف مسلح کشته و زخمى شده اند"

Aug 30, 2015 - 14:36

تعقيب اول، لشکرگاه (پژواک، ٨ سنبله ٩٤):  والى هلمند مى گويد که در درگيريهاى ولسوالى موسى قلعه، حدود ٣٠٠ مخالف مسلح کشته و مجروح گرديده اند.

طالبان مسلح، چهارشنبه هفتۀ گذشته بعداز محاصرۀ چند روزه توانستند ولسوالى موسى قلعه را تصرف نمايند؛ اما مسوولين هلمند مى گويند که نيروهاى دولتى، اين ولسوالى را شب گذشته دوباره تسخير کرده اند.

ميرزاخان رحيمى والى هلمند، به تاريخ ٨ سنبله پيرامون عمليات اخير در ولسوالى موسى قلعه، به خبرنگاران معلومات ارايه نمود، که در اين درگيرى نزديک به ٣٠٠ مخالف مسلح کشته و زخمى شده اند.

نامبرده علاوه کرد: "صليب سرخ گفته است که جهت انتقال اجساد طالبان،٢٢٠ تابوت را به ولسوالى موسى قلعه ارسال کرده اند."

قرار گفتۀ موصوف، ادارۀ صليب سرخ در انتقال جسدهاى طالبان از آنها کمک خواسته اند؛ زيرا اين اجساد به ولسواليهاى مختلف ولايات انتقال داده مى شوند.

والى هلمند افزود که آنها در اين کار با صليب سرخ همکارى کامل خواهد نمود.

ميرزاخان رحيمى گفت که نيروهاى ويژۀ افغان، شب گذشته بدون همکارى نيروهاى خارجى، بر ولسوالى موسى قلعه عمليات اجرا کردند.

قرارگفتۀ موصوف، در اثر درگيريهاى چهار روزه در ولسوالى موسى قلعه، به ٣٣ منسوب امنيتى افغان تلفات وارد شده است.

اما رييس شوراى ولايتى هلمند، پيش از اين گفته بود که در درگيرى تصرف ولسوالى موسى قلعه، ٢٥ سرباز کشته شده و ٤٠ تن ديگر زخم برداشته اند.

والى هلمند افزود که نيروهاى دولتى، اکنون به شمول مرکز ولسوالى موسى قلعه، عمليات تصفيوى  را در مناطق اطراف ولسوالى به راه انداخته و تلاش مى ورزند تا همه ولسوالى را از وجود مخالفين مسلح پاکسازى نمايد.

نامبرده گفت: "بعد از اين، از حالت دفاعى خارج مى شويم و عمليات تعرضى را انجام خواهيم داد، مناطق ديگر هلمند را نيز به اسرع وقت از وجود طالبان پاک خواهيم کرد."

رحيمى گفت که آنها در موسى قلعه، از اينرو وسايل نظامى را از دست ندادند، که  قبل از درگيرى آنها را از ساحه انتقال داده بودند.

دگرمن رسول جاجى سخنگوى قول اردوى ٢١٥ ميوند در هلمند، قبلاً به پژواک گفته بود که نيروهاى هوايى افغانستان، چندبار سنگرهاى مخالفين مسلح را هدف حملات قرار داده و نيروهاى ملى، شب هنگام عمليات زمينى را به راه انداخته بودند.

به گفتۀ جاجى؛ در اين عمليات علاوه بر اردوى ملى، پوليس ملى و امنيت ملى، نيروهاى کماندو نيز اشتراک ورزيده بودند.

طالبان مسلح تاکنون در مورد ابراز نظر نکرده اند.

 

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

اعلانات

Advertisement