خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نمايشگاه روستايى زنان در کابل برگزار شد

نمايشگاه روستايى زنان در کابل برگزار شد

May 25, 2017 - 15:25

کابل (پژواک،۴ جوزا ۹۶): وزارت احيا و انکشاف دهات، نمايشگاه صنايع دستى زنان روستايى را به هدف بازاريابى براى محصولات روستايى و فراهم کردن فرصت شغلى براى زنان، امروز در کابل برگزار کرد.

اين نمايشگاه که زيرنام (بازار روستايى) براى دو روز در کابل برگزار گرديد، در آن محصولات زنان روستايى پنج ولايت (باميان، هرات، پروان، بلخ و ننگرهار) به نمايش گذاشته شده بود و بيشترين آثار اين نمايشگاه محصول دستان زنان بود.

نصير احمد درانی وزير احيا وانکشاف دهات افغانستان، در مراسم افتتاح اين نمايشگاه گفت که برنامه انکشاف صنايع روستايی، در سال ۲۰۱۰ در چوکات وزارت احيا و انکشاف دهات شروع به فعاليت نمود و تاکنون، دست کم ١٢١ نمايشگاه روستايى زيرنام بازار روستايى برگزارگرديده است.

وى علاوه کرد: ((هدف از برگزارى اين نمايشگاه ها بازاريابى براى محصولات روستايى، ظرفيت سازی، حمايت از تثبثات کوچک و ميانه و ايجاد فرصت های کاری دوامدار است، که با سعی و تلاش تاکنون توانسته ايم براى ١٢٠ هزار مرد و زن، از اين طريق فرصت کارى ايجاد کنيم.))

موصوف گفت که در آيندۀ نزديک،  در نظراست تا در نمايشگاه هاى روستايى، محصولات زنان ١٥ ولايت و سپس ٣٤ ولايت به نمايش گذاشته شود.

در اين نمايشگاه محصولات روستايى از جمله قالين، ميوه جات، لبنيات و محصولات دستى از جمله لباس، دستکول، بوت، چادر به نمايش گذاشته شده بود که صدها تن از آن ديدن کردند.

زينب کريمی يک تن از زنان متشبث که از ولايت باميان دراين نمايشگاه شرکت کرده است گفت که برگزارى چنين نمايشگاه، باعث مى شود تا براى محصولات داخلى بخصوص صنايع دستى زنان روستايى، بازاريابى شود و اين نمايشگاه زنان را بيشتر تشويق مى کند تا کار کنند.

وى افزود که تعدادی از افراد بلندپايه دولتی و خارجی، برای ديدن نمايشگاه مى آيند و از اين نمايشگاه خريداری می نمايند و  اين امر، باعث مى شود تا بازاريابى بيشتر شود.

آرزو که از نمايشگاه روستايی ديدن می نمود، به خبرنگار پژواک گفت برای اولين بار است که در همچو نمايشگاه، اشتراک نموده است و از خريداری که نموده رضايت دارد.

وی گفت: "قيمت های محصولاتى که دراين نمايشگاه به نمايش گذاشته شده، مناسب است و هرکی می تواند خريداری نمايد و حتی اگر قيمت ها  بلند هم باشد، بازهم ارزش دارد؛ چون که توليدات داخلی کشور خود ما است و ما بايد توليدات خود را حمايت نماييم."

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement