خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ده ها تن از زنان در یک حرکت اعتراضی خواستار اصلاحات در نهادهای امنیتی شدند

ده ها تن از زنان در یک حرکت اعتراضی خواستار اصلاحات در نهادهای امنیتی شدند

Jun 15, 2017 - 16:21

کابل( پژواک، ۲۵جوزا ۹۶): ده ها تن از زنان در یک گردهمایی اعتراضی در کابل، ضمن ابراز نگرانی نسبت به افزایش رویدادهای تروریستی در کشور خواستار" اصلاحات بنیادی" در نهادهای امنیتی شدند.

فاطمه محمدی، مسؤل کمیته زنان" مجمع ملی جوانان افغانستان" که این گردهمایی را راه اندازی کرده است، به خبرنگاران گفت که وضعیت امنیتی کشور نگران کننده است و باید بخاطر مقابله با این وضعیت تدابیر جدی روی دست گرفته شود.

وی با متهم کردن "هسته مرکزی قدرت" در دولت افغانستان به تعصب و زورگویی، گفت که رهبران حکومت ارزش های ملی را نادیده گرفته و جامعه و نظام را به بی ثباتی و بحران سوق داده اند .

نازنین نظری از اعضای این کمیته گفت که رهبران حکومت وحدت ملی وعده کرده بودند به تعهدات خود برای بهبود وضعیت کشور مطابق با منافع ملی عمل خواهند کرد.

اما وی گفت:" متاسفانه رهبران حکومت برخلاف توافقنامه سیاسی، ارزش های ملی را نادیده گرفته اند و جامعه و دولت را به سوی بی ثباتی و بحران سوق داده اند."

معصومه کوشا از دیگر شرکت کنندگان این نشست گفت که رویدادهای اخیر تروریستی در کشور به ویژه در کابل نگرانی جدی مردم و خشم آنان را برانگیخته است و حکومت باید این مسئله را جدی بگیرد.

در یک ماه اخیر رویدادهای خونین زیادی در مناطق مختلف کشور به ویژه کابل رخ داده است. در تازه ترین آن، ۱۰ جوزا بر اثر یک حمله انتحاری در چهار راهی زنبق کابل حداقل۱۵۰ تن کشته و بیش از ۳۰۰ تن دیگر زخمی شدند. در پی این رویداد ده ها تن در کابل دست به تظاهرات زدند که در این تظاهرات پنج تن کشته و ۱۰ تن دیگر زخم برداشتند.

افزون براین، مراسم خاکسپاری یکی از کشته شدگان این رویداد نیز با سه حمله انتحاری پی در پی مواجه شد که بر اثر آنها حداقل هفت کشته و بیش از ۱۰۰ تن دیگر مجروح شدند.

شرکت کنندگان در نشست امروز، در قطعنامه یی با اشاره به این رویداد ها، از حکومت خواستند تا بخاطر بهبود وضعیت امنیتی "اصلاحات بنیادی" را در نهادهای امنیتی کشور عملی سازد.

معترضان در عین حال از نهادهای مسؤل خواسته اند تا همه کسانی را که در زمینه حفظ امنیت و ثبات کشور سهل انگاری کرده اند و یا در برابر حفظ جان مردم درست عمل نکرده اند، تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement