خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پیلوت زن افغان در نیمه سفرش به دور جهان به کابل آمد

پیلوت زن افغان در نیمه سفرش به دور جهان به کابل آمد

Jul 10, 2017 - 17:02

کابل(پژواک، ۱۹سرطان۹۶): شایسته، پیلوت زن امریکایی افغان تبار که به عنوان نخستین زن جوان در تاریخ هوانوردی می‌خواهد به تنهایی دور جهان را با طیاره بپیماید، به کابل رسید.

شایسته واعظ امروز در میدان هوایی بین المللی حامد کزی از سوی شماری از مقام‌های دولتی از جمله محمد خان معاون اول ریاست اجرایی حکومت، دلبر نظری وزیر امور زنان و محمود شاه حبیبی رئیس عمومی اداره هوانوری حضور یافته بودند.

بانو واعظ به خبرنگاران گفت که آرزو داشته است در جریان سفر به دور دنیا، به افغانستان سفر کند و با مردم خو از نزدیک دیدار نماید.

وی خاطر نشان کرد که قصد دارد در سفرش به دور جهان به ۱۸ کشور سفر کند و تا اکنون با طیاره کوچک خود به نیمی از این کشور‌ها رفته است.

این پیلوت جوان گفت که به دلیل اینکه نتوانسته است سوخت مورد نیاز طیاره خود را در میدان هوایی دوبی (امارات متحده عربی) بدست آورد بدون طیاره اش به کابل آمده است.

پدر شایسته نیز که در میدان هوایی حضور یافته بود گفت که هدف از سفر بین المللی دخترش این است که نشان دهد که دختران افغان هم می‌تواند افتخارات زیادی به مردم و کشور خود بیاورند.

وی امروز با رئیس جمهور و رئیس اجرایی نیز در ارگ و کاخ سپیدار دیدار کرد.شایسته در دیدار با رئیس جمهور گفت: « گفت: افتخار می‌کنم که افغان هستم و می‌خواهم از طریق فراگیری آموزش‌های لازم دراین عرصه، اندوخته‌های علمی خود را با دختران افغان شریک سازم تا آنها نیز به دستاوردهایی نایل گردند. »

شایسته واعظ ۲۹ ساله که در امریکا تحصیل کرده است پرواز تاریخی‌اش را در میانه ماه می‌۲۰۱۷ (۲۵ ثور ۱۳۹۶) از دیتونا بیچ ایالت فلوریدای امریکا آغاز کرد و در نظر دارد با طیاره کوچک خود «بیچ‌کرفت بونانزا‌ای ۳۶» مسیر ۲۵۸۰۰ کیلومتری به اطراف جهان از جمله اسپانیا، مصر، هندوستان، سنگاپور و استرالیا را بپیماید و دوباره به فلوریدا برگردد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement