خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

هنرمندان تیاتر برای جلب توجه وکلای پارلمان به مشکلات زنان نمایشنامه اجرا کردند

هنرمندان تیاتر برای جلب توجه وکلای پارلمان به مشکلات زنان نمایشنامه اجرا کردند

Jul 18, 2017 - 18:29

کابل (پژواک، ۲۷سرطان ۹۶): شماری از دختران هنرمند، به منظور توجه بیشتر شورای ملی به مشکلات زنان، نمایشنامۀ خود را در حضور برخی از اعضای ولسی جرگه اجرا کردند.

نمایشنامه "صد دختر، صد مشکل و صد راه حل"، امروز از سوی ۱۰ تن از دختران هنرمند در گردهمایی با حضور برخی از نمایندگان مجلس و مقام های دولتی، در ساختمان الحاقی شورای ملی در کابل اجرا  شد.

خاتمه کاکر یکی از این هنرمندان به آژانس خبری پژواک گفت: "می دانیم  دختران و زنان در سرتاسر کشور با چالش و مشکلات گوناگونی دچاراند و ما این چالش ها را به شکل نمایشنامه به نمایش می گذاریم."

به گفته وی، نمایشنامه یی که امروز توسط تیمی از دختران رضاکار تیاتر اجرا شد، بر اهمیت سواد و مطالعه تمرکز داشت. خانم کاکر خاطر نشان کرد که در این نمایشنامه، مردان خانواده ها تشویق می شوند تا به دختران و یا زنان خانواده خود، زمینه دانش آموزی و تحصیل را فراهم سازند.

عبدالقادر ځاځی، عضو ولسی جرگه با استقبال از اجرای این نمایشنامه گفت: "اگر جوانان ما چه دختر و چه پسر، بخواهند از مزایای زندگی خوب برخوردار باشند و مشکلات و چالش  را از سر را ه شان بردارند، باید با سواد شوند."

وی در عین حال با تاکید بر اهمیت مطالعه به ویژه از سوی زنان گفت: "مطالعه ما را از زندگی خوب، صحت، تربیه و پرورش خوب اطفال و حقوق  خود ما و وضعیت کشور باخبر می سازد."

کمال سادات معین جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز با تقدیر از این اقدام هنرمندان رضاکار تیاتر گفت که جوانان به دلیل استفاده نادرست از تکنالوژی روز و دوری از مطالعه، به بیراهه کشیده می شوند.

وی افزود: "شمار زیادی از جوانان، به جای اینکه به کتابخانه ها رو بیاورند و مطالعه کنند، فیسبوک کار می کنند، موزیک می شنوند و گیم می زنند، که این کار شان آینده خود آنها وافغانستان را به تباهی می کشد."

سادات، از همه اقشار به ویژه مردان خانواده ها دعوت کرد تا با حمایت و تشویق زنان خانواده به آموزش علم و تحصیل، حقوق مشروع زنان را در این راستا مراعات کنند؛ تا این قشر نیز سهم خود را به درستی در آینده کشور ایفا کند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement