خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنى: دختران افغان، مبتکر و با انگیزه ‌اند و به ‌آیندۀ کشور خود باورمند می ‌باشند

غنى: دختران افغان، مبتکر و با انگیزه ‌اند و به ‌آیندۀ کشور خود باورمند می ‌باشند

Jul 22, 2017 - 17:31

کابل (پژواک، ٣١ سرطان ٩٦): رييس جمهور محمد اشرف غنی، کسب مدال نقره و مقام دوم شجاعت را برای دختران ربات‌ ساز افغان در رقابت های جهانی امریکا، خجسته دانسته و گفته است که همچو طرح ها تصویر جدیدی را از افغانستان به ‌جهانیان ارائه می کند.

اين مسابقات سه روزه با اشتراک متعلمين از ١٦٢ کشور جهان، چهار روز قبل (٢٧ سرطان) در شهر واشنگتن دى سى پايتخت ايالات متحده امريکا به پايان رسيد، که تيم شش نفرى دختران افغان نيز در آن اشتراک ورزيده بودند.

در خبرنامه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری که امروز به پژواک رسیده، آمده است که محمداشرف غنی رییس‌ جمهور، در دیدار با تیم دختران ربات ساز گفته است که دختران افغان، مبتکر و با انگیزه ‌اند و به ‌آیندۀ کشور خود باورمند می ‌باشند.

وی خطاب به دختران ربات ساز، آنان را مثال خوب تحرک برای ‌همۀ متعلمین و دختران افغانستان دانسته است.  

موصوف گفته است: «شما راه را باز نموده‌ اید تا دیگران آن‌ را تعقیب نمایند و (در این سفر) تصویر جدیدی را از افغانستان به ‌جهانیان ارایه کردید.»

او خاطر نشان نموده است که این چنین طرح‌ ها می ‌تواند زمینۀ رقابت سالم تکنالوژی را فراهم‌ سازد و شاگردان با استعداد افغان در این زمینه باید تشخیص گردند.

رییس‌ جمهور همچنان، کسب مدال نقره و مقام دوم شجاعت در مسابقات یادشده را به ‌رویا محبوب مسوول تیم، علیرضا مهربان مربی، اعضای تیم ربات ‌ساز و ‌مردم افغانستان تبریک ‌گفته است.

منبع نوشته است که در این دیدار، تیم دختران ربات‌ ساز در مورد فعالیت ‌های ربات دست ‌ساز‌ شان، به رییس‌ جمهور و رولا غنی بانوی اول کشور معلومات ارایه کردند.

رولا غنی خانم رییس جمهور نیز کسب مقام دوم شجاعت را به ‌اعضای تیم ربات‌ ساز و ‌مردم کشور تبریک ‌عرض نموده وگفته است: «دختران افغان، از این حرکت ‌تان درس گرفته‌ اند و دستاورد‌ تان موجب تحرک برای کسب دانش‌ می شود.»

در این ‌دیدار، علیرضا مهربان مربی تیم ربات ‌سازان افغان و شماری از اعضای این تیم صحبت نموده و از توجه رییس‌ جمهور و خانم اول کشور نسبت به‌ جوانان به ‌ویژه دختران افغان، تشکر نموده و خواهان حمایت‌ های مادی و معنوی از دولت شده اند.

در خبرنامه آمده است که همه اعضای تیم ربات‌ سازان گفته اند افتخار مى کنند که افغان هستند و مى خواهند به ادامۀ تحصیل بپردازند و تجارب و دانش شان را در آینده با همه شریک سازند.

منبع نوشته است که رییس ‌جمهور و خانم اول کشور، کمک‌ های تشویقی را از سرمایۀ شخصی خود به هر یک از اعضای تیم ربات ‌سازان اعطا نموده و نیز مقدارى پول‌ نقد جهت تقویت مرکز ربات‌ سازان به مربی این ‌تیم، تفویض کرده اند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement