خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزيرى: تحرکات مخالفان مسلح امسال ١٣ درصد افزايش داشته است

وزيرى: تحرکات مخالفان مسلح امسال ١٣ درصد افزايش داشته است

Nov 18, 2017 - 17:15

کابل (پژواک، ۲۷عقرب ۹۶) وزارت دفاع ملى مى گويد که مخالفان مسلح، با افزايش تحرکات شان در سال روان تلاش کردند تمام مراکز خود را از پاکستان به افغانستان انتقال دهند؛ اما به اين هدف شان نرسيدند.

تورنجنرال دولت وزيری معاون سخنگوی وزارت دفاع، در نشست خبرى امروز گفت که تحرکات مخالفان مسلح در سالروان، در مقايسه با سال گذشته ١٣ درصد افزايش داشته است و علاوه برآن ١١ درصد تلفات شان نيز بيشتربوده است.

موصوف افزودکه امسال مخالفان مسلح، تلاش کردندتا تمام مراکز تروريستی و شوراهاى خود را از پاکستان به افغانستان انتقال دهند؛ اما به اين هدف شان نرسيدند و ناکام شدند.

سخنگوى وزارت دفاع ملى گفت: "درافغانستان دشمن در حال شکست است؛ اما جنگ دوام دارد. همين امروز ما ۱۵ عمليات در ۱۳ ولايت داشتيم،  قوای هوايی ما هم ٨٦ عمليات داشت،  پرواز های حمايوی  را شب گذشته در تمام افغانستان انجام دادند؛ همچنان  ضربات مستقل هوايی را هم انجام دادند."

نجيب دانش سرپرست دفتر سخنگوی وزارت داخله، دراين نشست گفت که معينيت مبارزه با مواد مخدر،  دو هزار عمليات را در طول يکسال  انجام داده و بيش از ٢٦٠٠ تن در پيوند به قاچاق مواد مخدر نيز بازداشت شده اند، که در جمع آن ۶۴ پوليس، اردوىملی و کارمندان دولتی نيز شامل مى باشند.

به گفته وى، در جمله بازداشت شدگان، ٥٠ زن و ١٣ خارجى نيز شامل مى باشند.

همچنان موصوف افزودکه در امر مبارزه با تروريزم نيز عمليات ها در ولايات مختلف جريان دارد و وزارت داخله تلاش مى کند تا نيروهاى پوليس، بيشتر مسلکى و آموزش ببينند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement